| Ονομασία μάρκας: | Henrriet |
| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | Online/offline communication |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
Περιγραφή
Οι παραδοσιακές μέθοδοι συγκόλλησης πάνελ—που βασίζονται σε χειροκίνητη κόλληση ή απλά συστήματα κυλίνδρων—υποφέρουν από χρόνια αναποτελεσματικότητα, ασυνεπή εφαρμογή συγκολλητικού και περιβαλλοντικές ανησυχίες όπως συσσώρευση αποβλήτων και χημικές εκπομπές. Καθώς οι απαιτήσεις της αγοράς διαφοροποιούνται και οι παραγγελίες μικρών παρτίδων πολλαπλασιάζονται, έχει αναδειχθεί μια εξελιγμένη λύση αυτοματισμού: το σύστημα εφαρμογής συγκολλητικού μεγάλης κλίμακας. Σχεδιασμένος για πάνελ διακόσμησης κτιρίων υψηλής ποιότητας, αυτός ο εξοπλισμός συνδυάζει τη βιομηχανική αξιοπιστία με την έξυπνη ακρίβεια. Η βάση του είναι ένα στιβαρό ατσάλινο πλαίσιο, πλήρως ανόπτητο για την εξάλειψη δομικών τάσεων, σε συνδυασμό με εισαγόμενους σερβοκινητήρες και αντλίες μέτρησης διπλής κίνησης για ακριβή διανομή συγκολλητικού. Το σύστημα χρησιμοποιεί δυναμική τεχνολογία ανάμιξης για την ανάμειξη συγκολλητικών πολλαπλών συστατικών (συμπεριλαμβανομένων πολυουρεθάνης και εποξειδικών ρητινών) σε ακριβείς αναλογίες, ενώ ένα θερμικό buffer διατηρεί το ιξώδες του υλικού κατά τη συνεχή λειτουργία. Όλες οι διαδικασίες διαχειρίζονται μέσω μιας διαισθητικής διεπαφής PLC, επιτρέποντας την απρόσκοπτη διαχείριση της ροής εργασίας.
Χαρακτηριστικό
1,Ανώτερη παραγωγική ικανότητα
Αυτό το σύστημα εξαλείφει τα σημεία συμφόρησης της χειροκίνητης κόλλησης, επιτρέποντας αδιάκοπη, υψηλής ταχύτητας λειτουργία. Ένας βραχίονας συγκολλητικού τοποθετημένος σε πρόβολο περιστρέφεται συνεχώς πάνω από τα πάνελ, εφαρμόζοντας ομοιόμορφα στρώματα κόλλας που μπορούν να ρυθμιστούν σε πραγματικό χρόνο για να ταιριάζουν στις απαιτήσεις του υποστρώματος. Για παραγωγή μεγάλης κλίμακας, λειτουργεί 24/7 χωρίς διακοπή, συνδέοντας την εφαρμογή κόλλας απευθείας με τη συναρμολόγηση σύνθετων υλικών. Αυτό εξαλείφει τη σπατάλη υλικών, μειώνει δραστικά το κόστος ανά μονάδα και επιταχύνει την εκπλήρωση παραγγελιών—κρίσιμο για βιομηχανίες που αντιμετωπίζουν αυστηρά χρονοδιαγράμματα έργων.
2,Ολοκληρωμένη Ασφάλεια και Προστασία
Σχεδιασμένο για βαριές συνθήκες λειτουργίας, το σύστημα διαθέτει ένα τετραβάθμιο πλαίσιο ασφαλείας:
Ηλεκτρική ανθεκτικότητα: Ολοκληρωμένη προστασία από υπερφορτώσεις, βραχυκυκλώματα, απώλεια φάσης και διακυμάνσεις τάσης.
Μηχανική θωράκιση: Όλα τα κινούμενα μέρη (αλυσίδες, γρανάζια, άξονες) είναι πλήρως κλεισμένα σε ενισχυμένα περιβλήματα.
Περιορισμός χημικών: Ολόκληρη η διαδρομή του συγκολλητικού—από τη δεξαμενή έως το ακροφύσιο—σφραγίζεται με εξαρτήματα φαρμακευτικού βαθμού, ανθεκτικά στη διάβρωση, αποτρέποντας διαρροές, πιτσιλιές ή εξάτμιση.
Προστασία χειριστή: Ο χειρισμός μηδενικής επαφής ελαχιστοποιεί την έκθεση σε χημικές ουσίες κατά τις συνήθεις λειτουργίες.
3,Ευρεία ευελιξία εφαρμογής
Αυτό το σύστημα υπερέχει σε εφαρμογές υψηλής αξίας:
Ειδικές οικιακές εσωτερικές διακοσμήσεις: Συγκολλά άψογα καπλαμάδες ξύλου μελαμίνης, μοριοσανίδες και πολυστρωματικά υποστρώματα για ντουλάπες, ντουλάπια και πάνελ πορτών. Η λεπτή εφαρμογή του αποτρέπει τη διείσδυση κόλλας, εξασφαλίζοντας άψογη επιπεδότητα, φινιρίσματα χωρίς φυσαλίδες και μηδενική αποκόλληση—ιδανικό για αυτοματοποιημένες γραμμές επίπλων κατά παραγγελία.
Πολυτελείς χώροι φιλοξενίας & εμπορικοί χώροι: Επεξεργάζεται πάνελ μήκους 2–12 μέτρων για λόμπι ξενοδοχείων, γραφεία στελεχών και εμπορικά συγκροτήματα, προσφέροντας απρόσκοπτες υφές, ζωντανά χρώματα και άψογες επιφάνειες χωρίς κόλλα για επενδύσεις τοίχων υψηλής ποιότητας και συστήματα προβολής.
Ειδικά λειτουργικά πάνελ: Επιτρέπει την παραγωγή αντιβακτηριακών, αντιστατικών, πυράντοχων και ηχοαπορροφητικών πάνελ για ιατρικές εγκαταστάσεις, τεχνολογικούς κόμβους και βιομηχανικά εργαστήρια, με κλειστή ψεκασμό που εξαλείφει τη μόλυνση από σκόνη.
Ανακαίνιση διακοσμητικών πλακών: Προσαρμόζεται σε χαρτί μελαμίνης, φιλμ PVC, πυράντοχες επιφάνειες και τεχνολογικούς καπλαμάδες σε υποστρώματα μοριοσανίδων, MDF και OSB, αναβαθμίζοντας τις τυπικές πλάκες σε premium αρχιτεκτονικά στοιχεία.
4,Εύκολη συντήρηση και τεχνική υποστήριξη
Η μακροπρόθεσμη αριστεία απαιτεί πειθαρχημένη φροντίδα:
Καθαρισμός μετά τη λειτουργία: Ξεπλύνετε αμέσως τα ακροφύσια κόλλας, τους σωλήνες και τις δεξαμενές ανακύκλωσης με διαλύτες χωρίς υπολείμματα για να αποφύγετε το φράξιμο.
Υγιεινή επιφάνειας: Σκουπίστε τα τύμπανα μεταφοράς και τα εξωτερικά μέρη του μηχανήματος με πανιά μικροϊνών για να αφαιρέσετε τη σκόνη, τα υπολείμματα κόλλας και τα σκουπίδια—αποτρέποντας γρατζουνιές στην επιφάνεια κατά την επεξεργασία.
Έλεγχοι ακεραιότητας σφραγίδων: Ελέγχετε καθημερινά όλες τις συνδέσεις σωλήνων, τις σφραγίδες αντλιών και τις φλάντζες βαλβίδων για φθορά. αντικαταστήστε τα παλιά εξαρτήματα αμέσως για να διατηρήσετε τη λειτουργία χωρίς διαρροές.
Προδιαγραφή
| Εύρος πλάτους στάγδην γέλης | 300-3000mm (προσαρμόσιμο) |
| Ταχύτητα επίστρωσης | 1-12 μέτρα/λεπτό (ρυθμιζόμενη, η ταχύτητα ποικίλλει ανάλογα με το πλάτος) |
| Μήκος στάγδην γέλης | 500mm-8000mm (προσαρμόσιμο) |
| Πλάτος προϊόντος | 300mm-3000mm (προσαρμόσιμο) |
| Ρύθμιση αναλογίας | Η αναλογία ανάμιξης μπορεί να ρυθμιστεί μεταξύ 2:1-5:1 |
| Περιβαλλοντικές απαιτήσεις | Θερμοκρασία 5-45 ℃, υγρασία ≤ 80% |
| Ενεργός όγκος δεξαμενών ΑΒ | 40L (αυτόματη τροφοδοσία) |
| Κατανάλωση κόλλας ανά τετραγωνικό μέτρο | Ρυθμιζόμενη από 100g έως 400g |
| Γραμμή μεταφοράς | Ελεύθερο ύψος από το έδαφος 850mm ± 50mm, μήκος και πλάτος μπορούν να προσαρμοστούν |
| Εύρος ρύθμισης θερμοκρασίας δεξαμενής υλικού Α | Ρυθμιζόμενο από 20-30 ℃ |
| Ιξώδες συγκολλητικού | 4000-12000CPS (προσαρμόσιμο) |
| Ισχύς | 5.75kw |
| Μέθοδος ελέγχου | Προγραμματισμός PLC + οθόνη αφής |
Πλεονέκτημα
1, Δύο Εσωτερικά Εργοστάσια = Καλύτερες Τιμές, Ταχύτερη Παράδοση
Διαθέτουμε δύο ανεξάρτητες εγκαταστάσεις Ε&Α και κατασκευής. Χωρίς μεσάζοντες. Χωρίς προσαυξήσεις. Αγοράζετε απευθείας από την πηγή, με πλήρη έλεγχο της ταχύτητας παραγωγής και του κόστους.
2, Περισσότεροι από 30 ανώτεροι μηχανικοί, Ειδικά Κατασκευασμένα για Εσάς
Η ομάδα Ε&Α 30 ατόμων σχεδιάζει μηχανές με βάση τις πραγματικές σας ανάγκες παραγωγής, τον διαθέσιμο χώρο και τον προϋπολογισμό σας. Πείτε μας τι κατασκευάζετε—θα κατασκευάσουμε ακριβώς αυτό που χρειάζεστε.
3, Πιστοποίηση CE & ISO 9001, Έτοιμο για Παγκόσμια Χρήση
Κάθε μηχανή πληροί τα πρότυπα ασφαλείας CE της ΕΕ και τις απαιτήσεις ποιότητας ISO 9001. Αυτό σημαίνει πλήρη συμμόρφωση με τους διεθνείς ηλεκτρικούς, μηχανικούς και κανονισμούς ασφαλείας—έτοιμο για σύνδεση και λειτουργία οπουδήποτε στον κόσμο.
4, Περισσότερες από 50 χώρες, 1000+ Έργα, Έμπειροι στο σχεδιασμό και την κατασκευή
Έχουμε αποστείλει σε περισσότερες από 50 χώρες και έχουμε ολοκληρώσει 1.000+ προσαρμοσμένα σχέδια. Ο εξοπλισμός μας είναι σχεδιασμένος για μακροχρόνια, βαριά χρήση—αποδεδειγμένος σε πραγματικά εργοστάσια παγκοσμίως.
Υποστήριξη Υπηρεσιών
![]()
Πεδίο Εφαρμογής
Α
![]()
Εμφάνιση Προϊόντος
![]()
Πραγματική λήψη από εργαστήριο παραγωγής
![]()
Λεπτομέρειες προϊόντος
![]()
Εισαγωγή Εταιρείας
![]()
![]()
Εταιρικά Πλεονεκτήματα
![]()
Επισκέπτες και Επικοινωνία
![]()
Επίπεδο παραγωγής και διαδικασία κατασκευής
![]()
Έκθεση και Ανταλλαγή
![]()
Συσκευασία και Logistics
![]()
Πιστοποιητικά και Τιμές
![]()